ZLATÝ RETRIEVER – KRYCÍ PES

Ponúkame na krytie nášho krycieho psa zlatej farby menom ARTUŠ My Joy. V rámci dohody by sme v súčasnosti na miesto úhrady prijali skôr šteniatko. Samozrejme záleží na zdravotnom stave matky.

ARTUŠ A POTOMSTVO

Artuš je zdravý a bohato osrstený jedinec s krásne modelovanou hlavou v najlepšom veku. Kryje samostatne a úspešne. Je otcom štyroch početných vrhov – 1xPoľsko, 2x Česká republika a 1xSlovensko. Jeho potomstvo je výstavne úspešné. Prvé zdravotné výsledky jeho potomstva – ELF My Joy boli priam ukážkové – DLK 0/0, DBK A/A.

Počas svojej výstavnej kariéry ARTUŠ My Joy dosiahol veľké množstvo výstavních ocenení a významných titulov, pričom dosiahol aj na métu najvyššiu – titul Interšampion. Už ako dorastenec vyhral v Bratislave na svetovej klubovej výstave titul BOB – najkrajší dorastenec. Získal titul Grand šampion, ale aj šampion krásy ČR, SK, PL, HUa radi by sme dokončili titul šampion krásy Rakúska. 

ARTUŠ A JEHO ZDRAVIE

Zdravotné výsledky nášho krycieho psa – ARTUŠ My Joy sú tie najlepšie aké si môže chovateľ len priať. Ako jeden z mála psov má vyšetrené aj ICT-A s výsledkom čistý. U nášho potomstva sa nikdy toto ochorenie nevyskytovalo. Vo vrhu, kde sučka v minulosti odovzdávala šteniatkam lupienku, sa nevyskytovalo žiadne šteniatko s lupienkou.

Bedrové kĺby: A/A (čisté bez dysplázie)
Lakťové kĺby: 0/0 (čisté bez dysplázie)
DNA GR PRA 1: čisté
DNA GR PRA 2: čisté
ICT-A: čisté

Artuš je každoročne vyšetrený na PRA CAT u MVDr. Fagu.

Ak teda máte záujem o krycieho psa s výborným zdravím, náš ARTUŠ My Joy je vhodným jedincom pre párenie.

ARTUŠ A JEHO POVAHA

Pri výbere vhodného krycieho psa je dôležité poznať jeho povahu. ARTUŠ My Joy zdedil po svojej mame Funny Girl the Dream Team výborné pracovné predpoklady ale aj dobrácku povahu. 

Artuš je jemný pes s citlivým srdcom. Vždy nám pomáhal s výchovou šteniatok a trpezlivo sa s nimi hral. Nechal sa ťahať za chvostík aj uši. Bol by z neho výborný kanisterapeutický pes. Práve pre túto jeho povahu je miláčikom všetkých, ktorí ho poznajú. 

ARTUŠ JE SKVELÝ POĽOVNÝ PES

ARTUŠ získal pod mojim vedením niekoľko titulov ResCACT na pracovných skúškach. Absolvoval farbiarske skúšky, niekoľkokrát jesenné skúšky ale taktiež field trial.

Svoju dušu poľovníka však najradšej predvádza na poľovačkách, kde vyniká svojou rýchlosťou a vytrvalosťou. Na poľovačky spolu chodíme pomerne často, lebo cítim, že je tam neskutočne šťastný. Pre nás je to veľký relax s mimoriadnymi priateľmi. Vždy ma poteší, keď jeho odvedenú prácu niekto zo strelcov pochváli. Poľujeme na bažanty a na kačice. Miesta, kde sa radi vraciame sú: poľovný revír Kiarov, Čifáre, Hlohovec, Konopište a Olomouc.